Srpen 2012

Drátky

11. srpna 2012 v 11:13 | Alfirin |  Drátkování
Drátky a korálky. Věci, se kterými jsem si dlouho nerozuměla. Až nedávno jsem dostala od jedné velice šikovné slečny opravdu kouzelné drátkované náušnice a nějak mi to nedalo. Prostě jsem si jednoho večera sedla a začala se taky snažit. Ty úplně první pokusy snad ani moc zmiňovat nebudu, byl to děs. Napsala bych něco o těch, které jsou snad už docela ucházející. Nechci si tu hrát na mistra, jsou to opravdu jen jedny z prvních pokusů, tak mě prosím nekamenujte a ten postup berte s rezervou. Jinak ale ráda uslyším jakékoliv připomínky/opravy apod.
Tak tedy: První náušnice vlastně s drátkováním ani nic moc společného nemají, ale i oklika je cesta :) Je na ně potřeba twist-art, řetízek, košíčky, drátek a samozřejmě náušnicové háčky.

Většina háčků se prodává jako ten vlevo - s korálkem a spirálkou. Ty je potřeba sundat, viz háček vpravo.


Teď přijde na řadu twist-art. Je to dekorační papír zatočený do šňůrky. Kousek se ustřihne, na jednom konci rozbalí a zastřihne do špičky (do tvaru lístečku). Nebojte se toho, že je to papír, docela hodně to vydrží. Mám z Twist-artu čelenku, už jsem v ní i zmokla a drží to vpohodě.


Na náušnicový háček navlékneme oba konce vybraného řetízku a navážeme lístečky (délka řetízku a počet lístečků je samozřejmě na vaší fantazii). Lístky jsem navazovala režnou nití (normální vždycky urvu :D).

Nitě a očko se překryjí košíčkem a na háček se znovu navlékne korálek a spirálka. ------->


Konec řetízku jsem ještě ozdobila zakrouceným zeleným drátkem. Dá se tocelkem snadno umotat, na začátek musíte použít kleštičky, ale pak už to jde i ručně.A tady už hotové:


Druhý pokus:
Fialový korálek a drátky. Tuhle "konstrukci" jsem právě úplně okopírovala, ale nakonec to vypadá úplně jinak, tak to snad nevadí :)

Nejdřív obdrátujeme korálek stejně jako se dělal ten předchozí závit a připravíme si očko, ve kterém se tem korálek buke kynklat. Mám dost tenké drátky, takže jsem to očko omotávala o něco tenčím drátkem, ale asi to nebude úplně ono, působí to tak jako neučesaně.
Korálek a očko navlékneme na háček a hotovo :)
A nakonec:
Konečně se zadařilo, nebo... alespoň si to myslím :)
A vážně si budu muset obstarat nějaké pořádné dráty, ten uvnitř je totiž normální aranžovací a jde to s ním fakt blbě :D Jestli máte někdo nějaký dobrý tip, kde se ty drátky dají sehnat (hlavně takové ty ploché), budu ráda, když napíšete, já je sháním po všech skřetech a nic :(