Leden 2014

Steampunková brož

9. ledna 2014 v 22:21 | Alfirin |  Ostatní výtvarničení
Tak nějak mě chytnul půvab zubatých koleček Úžasný
Bohužel (jako obvykle) nemám nafocený postup, takže se zase budu muset omezit na popis post factum... Co se dá děat. Když něco tvořím, většinou nevím, co z toho bude a jestli z toho vůec něco bude Nevinný


Podkladem je červená lakovaná kůže, místy přibarvená zlatou a černou akrylovou barvou.
Velká kolečka jsou ze starého hodinového strojku, ciferník a malá kolečka nahoře ze dvou nefunkčních náramkových hodinek, klíček a bílé kamínky se dají poměrně levně koupit jako komponenty. Černé srdíčko je taky z kůže.
Celé je to zalité pořádnou vrstvou křišťálové pryskyřice.
Z druhé strany je přilepený brožový špendlík (komponenta), jehož bázi jsem také ještě přelila pryskyřicí, aby dobře držel.

Dost mě tenhle styl chytnul, bohužel velká kolečka se shánějí špatně, takže zatím spíš hledám zdroje, abych měla materiál na tvoření.

Originální mikina

3. ledna 2014 v 22:25 | Alfirin |  Šití, vyšívání, přešívání
To bylo tak. Měla jsem černou mikinu, která sice nebyla špatná, ale tak nějak mě už nebavilo ji nosit. Mám ráda zajímavé věci a tahle snad už ani méně zajímavá být nemohla. Co s ní? Inspiraci jsem načerpala při prolézání Nosferatu, kde měli nádherné mikiny se šněrováím na zádech (miluju šněrování!) a podobnými ozdůbkami. Bohužel za ceny, které mi připadaly mírně řečeno přehnané. Tak mě napadlo, že úprava normální mikiny do této verze po domácku, by vlastně nemusel být až tak velký problém - a opravdu to nebyl problém :-)Ta moje mikina měla na zádech dva švy, jako stvořené k tomu, aby se do nich všily kovové kroužky, které jsem si ukroutila z drátu cca 1mm tlustého - ten se dá sehnat ve výtvarných potřebách, jen je pro podobné účely potřeba vybrat nějaký méně ohebný, aby se pak kroužky nedeformoavaly. Našila jsem do každého švu tři nad sebe a provlékla jimi širokou stuhu.

Pak jsem na dolní část rukávů našila krajku a kolem ní tu samou stuhu. Na těch rukávech se mi moc nepovedl šev na stuze a pořád vypadal tak jako ožvýkaně. To jsem vyřešila srdíčkovou komponentou, která je krásně zakryla.Další věcí, která se mi nelíbila bylo drobné růžové logo vpředu - to jsem zakryla kytičkou ze stuhy a korálku.
Poslední úpravou bylo olemování límce a kapes stříbrnou nití (řetízkový steh).

Takhle shrnuté to asi zní složitě, ale byla to práce všeho všudy na jeden delší večer. Navíc finančně naprosto nesrovntaelné s těmi, které se prodávají podobně odobené ;-)